fot. twitter.com/GK_PGNiG

PGNiG: sukces testów na odwiercie na złożu Przemyśl

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo z sukcesem zakończyło testy kolejnego odwiertu na złożu Przemyśl – największym gazowym w Polsce. Jak szacuje spółka, dzięki pracom wiertniczym na otworze Przemyśl-318K wydobycie ze złoża uda się zwiększyć o 13 proc.

Odwiert eksploatacyjny Przemyśl-318K został wykonany w dzielnicy Lipowica w północnej części Przemyśla. Wcześniej, w tej samej lokalizacji, Oddział Geologii i Eksploatacji PGNiG wykonał trzy odwierty.

Jak szacuje PGNiG, roczne wydobycie z czterech odwierconych otworów wyniesie łącznie ok. 60 mln m sześc. gazu ziemnego, co będzie stanowiło ok. 13 proc. łącznego rocznego wydobycia z całego złoża Przemyśl.

„Testy na nowych odwiertach potwierdzają, że w złożu Przemyśl znajduje się znacznie więcej gazu, niż do tej pory sądzono. To bardzo dobra wiadomość, która ułatwi PGNiG realizację strategicznego planu, jakim jest zwiększenie wydobycia gazu ziemnego ze złóż na Podkarpaciu” – ocenił prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.

Według spółki, zakończenie prac związanych z podłączeniem nowych odwiertów do sieci przewidziano w I kw. 2021 r. PGNiG planuje prowadzenie dalszych prac wiertniczych w obrębie złoża Przemyśl, co umożliwi udostępnienie kolejnych, nieeksploatowanych dotychczas horyzontów tego złoża. Według spółki, zagospodarowanie tych zasobów pozwoli nie tylko na zwiększenie wydobycia, ale przedłuży eksploatację „Przemyśla” o kolejne dekady.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl