fot. twitter.com/mf_gov_pl

MF przedstawiło projekt zwalniający z podatku od darowizn poszkodowanych w nawałnicy

Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt rozporządzenia zwalniający z podatku od darowizn poszkodowanych w nawałnicy. Tylko do dzisiaj inne resorty mają czas na zgłaszanie ewentualnych opinii. Po tym terminie planowane jest podpisanie rozporządzenia przez ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego.

Zgodnie z projektem podatek od darowizn dla poszkodowanych w nawałnicach nie będzie pobierany przez dwa lata licząc od 12 sierpnia bieżącego roku.

Paweł Jurek z biura prasowego Ministerstwa Finansów informuje, że chodzi o darowizny powyżej kwoty 4902 zł, od której zgodnie z przepisami pobierany jest podatek.

– Decyzją wicepremiera Mateusza Morawieckiego powstało takie rozporządzenie. Na razie jest to jego projekt, który zwalnia z podatku także w sytuacji, kiedy kwota darowizny jest wyższa niż ustawowe zwolnienia więc te 4902 zł. Czekamy w tym momencie na uwagi, na opinie ze strony innych resortów. Ten termin jest bardzo krótki, tak, aby możliwie jak najszybciej minister rozwoju i finansów mógł podpisać to rozporządzenie i oczywiście, aby mogło ono jak najszybciej wejść w życie – mówi Paweł Jurek.

Szczegółowy wykaz gmin poszkodowanych w wyniku działania silnych wiatrów, intensywnych opadów atmosferycznych lub wyładowań atmosferycznych znajduje się w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 17 sierpnia 2017 r.

RIRM

drukuj