MF przedstawiło projekt zwalniający z podatku od darowizn poszkodowanych w nawałnicy

Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt rozporządzenia zwalniający z podatku od darowizn poszkodowanych w nawałnicy. Tylko do dzisiaj inne resorty mają czas na zgłaszanie ewentualnych opinii. Po tym terminie planowane jest podpisanie rozporządzenia przez ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego.

Zgodnie z projektem podatek od darowizn dla poszkodowanych w nawałnicach nie będzie pobierany przez dwa lata licząc od 12 sierpnia bieżącego roku.

Paweł Jurek z biura prasowego Ministerstwa Finansów informuje, że chodzi o darowizny powyżej kwoty 4902 zł, od której zgodnie z przepisami pobierany jest podatek.

– Decyzją wicepremiera Mateusza Morawieckiego powstało takie rozporządzenie. Na razie jest to jego projekt, który zwalnia z podatku także w sytuacji, kiedy kwota darowizny jest wyższa niż ustawowe zwolnienia więc te 4902 zł. Czekamy w tym momencie na uwagi, na opinie ze strony innych resortów. Ten termin jest bardzo krótki, tak, aby możliwie jak najszybciej minister rozwoju i finansów mógł podpisać to rozporządzenie i oczywiście, aby mogło ono jak najszybciej wejść w życie – mówi Paweł Jurek.

Szczegółowy wykaz gmin poszkodowanych w wyniku działania silnych wiatrów, intensywnych opadów atmosferycznych lub wyładowań atmosferycznych znajduje się w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 17 sierpnia 2017 r.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl