fot. twitter.com/MEN_GOV_PL

MEN: ponad 13 tys. zgłoszeń wypoczynku zatwierdzonych przez kuratorów oświaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej odnotowuje coraz więcej zgłoszeń wypoczynku zatwierdzonych przez kuratorów oświaty. W bazie prowadzonej przez resort edukacji znajduje się ich obecnie ponad 13 tys. Lista jest ciągle aktualizowana.

Na stronie wypoczynek.men.gov.pl [tutaj] każdy rodzic może sprawdzić, czy organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty. Ministerstwo Edukacji zwraca też uwagę, że w związku z pandemią koronawirusa powstały specjalne wytyczne dla organizatorów wypoczynku, a dla rodziców i dzieci poradnik.

– Bezpieczeństwo dzieci i opiekunów jest dla nas najważniejsze, dlatego z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowaliśmy wytyczne dla organizatorów wypoczynku. Opisaliśmy w nim szczegółowe procedury, dzięki którym możliwe będzie ograniczenie ryzyka zakażenia wśród uczestników, a także opiekunów. Rodzicom i dzieciom polecamy przygotowany przez nas poradnik bezpiecznego wypoczynku. Można w nim znaleźć najpotrzebniejsze informacje dotyczące tego, o czym należy pamiętać, jak się przygotowywać i na co zwrócić szczególną uwagę podczas wakacji. Poradnik jest zamieszczony na stronie Ministerstwa Edukacji – mówiła rzecznik resortu Anna Ostrowska.

Z danych MEN wynika, że obecnie w zorganizowanych wyjazdach bierze udział prawie 435 tys. dzieci. Najchętniej uczestniczą one w wypoczynku krajowym – to blisko 280 tys. dzieci oraz półkoloniach – ponad 151 tys. W wyjazdach zagranicznych bierze udział niecałe 4 tys. dzieci i młodzieży. Wśród krajów najchętniej wybieranych na wakacje są m.in.: Chorwacja, Czechy, Grecja, Słowacja oraz Włochy.

RIRM

drukuj