fot. twitter.com/MEN_GOV_PL

MEiN: W 94,4 proc. szkół podstawowych uczniowie klas I-III uczą się stacjonarnie

W 10 197 szkołach podstawowych w klasach I-III nauka dziś była prowadzona w trybie stacjonarnym – poinformowało MEiN. Chodzi o 94,4 proc. szkół podstawowych w 12 województwach. W 99 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 504 w trybie mieszanym.

Statystyka obejmuje 12 województw, wyłączając woj. lubuskie, mazowieckie, pomorskie i warmińsko-mazurskie, w których od 15 marca nauka prowadzona jest w trybie hybrydowym – połowa uczniów ma zajęcia stacjonarnie w szkole, a druga połowa zdalne w domu.

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało także, że w trybie dziś pracowało 14 670 przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, czyli 95,9 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 135 przedszkoli, a 495 w trybie mieszanym. Dane pochodzą z całego kraju – przedszkola czynne są we wszystkich województwach.

Dane te pokazują stan z dzisiaj z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty.

O przejściu szkoły, przedszkola lub placówki wychowania przedszkolnego na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

MEiN zapewnia, że sytuacja w szkołach podstawowych i w przedszkolach jest monitorowana.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy od 9 listopada uczyli się zdalnie, 18 stycznia wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach. Jednak ze względu na sytuację epidemiczną w regionach od 15 marca w woj. lubuskim, mazowieckim, pomorskim i warmińsko-mazurskim uczniowie uczą się hybrydowo. W pozostałych 12 województwach najmłodsi uczniowie uczą się stacjonarnie w szkołach.

Sytuacja ta zmieni się w poniedziałek. Od 22 marca do 11 kwietnia uczniowie klas I-III szkół podstawowych w całym kraju mają uczyć się zdalne.

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie.

Jesienne zawieszenie zajęć stacjonarnych nie obejmowało przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Przedszkolaki do nauki stacjonarnej wróciły pod koniec maja ub.r.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl