fot. PAP/Darek Delmanowicz

MEiN: 28 lutego wszyscy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej

Resort edukacji i nauki zapewnia, że 28 lutego wszyscy uczniowie wrócą do szkół. Dziś nauczanie zdalne rozpoczynają uczniowie od V klasy w górę aż po klasy maturalne i ostatnie klasy szkół branżowych w całym kraju. Naukę w szkołach kontynuują klasy od I do IV. Normalnie funkcjonują także zerówki i przedszkola.

Wiceminister edukacji, Dariusz Piontkowski, wskazał, że taka decyzja musiała zapaść po zaobserwowanym wzroście zachorowań wśród uczniów i pracowników szkół.

– Przerwa feryjna powoduje co prawda, że część szkół i tak nie pracuje, ale to ułatwia też izolowanie uczniów i wprowadzanie nauki zdalnej, ponieważ powoduje, że tak naprawdę w większości województw ta realna przerwa od nauki [stacjonarnej – red.] będzie wynosiła ok. 2 tygodni, a więc nie będzie to pełny miesiąc, tak jak cały okres wprowadzenia nauki zdalnej. Kilka do kilkunastu procent szkół w poszczególnych województwach to szkoły, które musiały przejść na system mieszany. Część uczniów jest na pracy zdalnej, a część na stacjonarnej. Tylko niewielka część w całości musiała przechodzić na naukę zdalną, jednak widząc ogromną falę zachorowań, w konsultacji z ministrem zdrowia, Głównym Inspektorem Sanitarnym, podjęto taką decyzję – wyjaśnił Dariusz Piontkowski.    

Stacjonarnie mogą nadal odbywać się zajęcia praktyczne w szkolnictwie zawodowym, a także praktyki zawodowe i zajęcia z praktycznej nauki zawodu.

Resort zaapelował również do nauczycieli, aby pomimo nauki zdalnej próbowali prowadzić swoje zajęcia z sal lekcyjnych, a nie z domu.

Ministerstwo podkreśla też, że bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach. Ostatnia tura potrwa do 27 lutego. Następnego dnia wszyscy uczniowie mają wrócić do szkolnych ławek.

RIRM

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl