fot. gov.pl/web/sprawiedliwosc

Medal resortu sprawiedliwości za obronę nienarodzonego dziecka

Ministerstwo Sprawiedliwości wyróżniło Medalem „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości” Zuzannę Wiewiórkę, wolontariuszkę Fundacji Pro – Prawo do życia, która stanęła w obronie nienarodzonego dziecka. Dowiedziawszy się o kobiecie, która chce sięgnąć po pigułkę poronną – przekonywała ją do utrzymania ciąży. Młoda obrończyni życia za swoje działania spotkała się z atakiem zwolenników zabijania dzieci poczętych.

Zuzanna Wiewiórka próbowała pomóc kobiecie, która chciała sięgnąć po pigułkę poronną. W internecie przekonywała ją do utrzymania ciąży. Wreszcie, gdy to nie przynosiło efektu, działacze „za życiem” skontaktowali się z ojcem jej dziecka. Ten o sprawie nie wiedział. Później sprzeciwiał się zamiarom partnerki. Z kolei sama Zuzanna Wiewiórka spotkała się z ogromnym atakiem ze strony zwolenników zabijania dzieci nienarodzonych.

– W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z taką wyjątkowo brutalną falą hejtu, gróźb karalnych, nienawiści skierowanej właśnie do pani Zuzanny – zwrócił uwagę wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Pani Zuzanna była atakowana tylko dlatego, że stanęła po stronie życia – podkreślił Marcin Romanowski. I teraz za tę działalność, właśnie na rzecz życia, została odznaczona. Odznaczenie przyznał szef resortu Zbigniew Ziobro na wniosek Marcina Romanowskiego.

– Przyjmuję to wyróżnienie nie tyle w swoim imieniu, ponieważ jestem działaczką pro-life jakich jest wiele. Przyjmuję je w imieniu wszystkich obrońców życia, którzy każdego dnia dają świadectwo wartości ludzkiego życia – zaznaczyła Zuzanna Wiewiórka.

Pani Zuzanna wyraziła nadzieje, że to wyróżnienie nie jest tylko pustym gestem, ale zapowiedzią końca bezkarności środowisk, które opowiadają się za tzw. aborcją. I właśnie w resorcie sprawiedliwości młoda obrończyni życia znalazła sojusznika.

– W Ministerstwie Sprawiedliwości zawsze stoimy za życiem. Bardzo jesteśmy wdzięczni za wszelkiego rodzaju działalność również organizacji pozarządowych angażujących się na rzecz działań pro-life – wskazał Marcin Romanowski.

https://twitter.com/DariuszMatecki/status/1261303681770717185

Całe środowisko Solidarnej Polski było za szybkim uchwalaniem inicjatywy „Zatrzymaj aborcję”, w tym także szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. [czytaj więcej] 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl