fot. flickr

Mazowsze: Policja zabezpieczyła ponad 200 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

Policjanci z Przasnysza zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który posiadał ponad 200 tysięcy sztuk papierosów bez polskiej akcyzy. Funkcjonariusze ustalili, że wyroby tytoniowe były sprzedawane na terenie powiatu makowskiego.

Jak przekazał PAP rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu asp. szt. Krzysztof Błaszczak, 28-latek został zatrzymany w połowie ubiegłego tygodnia. Mężczyzna był podejrzewany o dokonanie włamania oraz kradzież akumulatorów na terenie powiatu przasnyskiego. Policjanci zatrzymali w związku z tą sprawą czterech mężczyzn, a na zamieszkiwanych przez nich posesjach odnaleźli nie tylko skradzione akumulatory, ale także elektronarzędzia i inne przedmioty najprawdopodobniej również pochodzące z przestępstw.

„W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania jednego z zatrzymanych mężczyzn policjanci znaleźli, a następnie zabezpieczyli łącznie 201 tysięcy papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej” – podał asp. szt. Krzysztof Błaszczak.

Wyroby tytoniowe były opakowane i przygotowane do sprzedaży. Według ustaleń funkcjonariuszy, papierosy miały być rozprowadzane na terenie powiatu makowskiego.

„Gdyby towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 235 tysięcy złotych” – podał policjant.

28-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Rzecznik KPP w Przasnyszu powiedział PAP, że sprawa dotycząca handlu nielegalnymi papierosami jest rozwojowa i funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

PAP/RIRM

drukuj