fot. PAP/Lech Muszyński

Mazowsze otrzyma ponad 1,6 mld euro na program regionalny w ramach Umowy Partnerstwa

Województwo mazowieckie to kolejny region, w którym resort funduszy i polityki regionalnej organizuje spotkanie online w ramach konsultacji projektu Umowy Partnerstwa. W nowej perspektywie finansowej Mazowsze otrzyma 1 mld 670 mln euro na program regionalny.

Umowa Partnerstwa to najważniejszy dokument określający, w co zostaną zainwestowane Fundusze Europejskie na lata 2021-2027. W puli środków programów regionalnych jest dodatkowo do podziału 7,1 miliarda euro między wszystkie województwa w ramach uzgodnień kontraktu programowego.

Kluczowe projekty zgłoszone przez marszałków do kontraktów programowych mogą liczyć na dodatkowe fundusze. Negocjacje kontraktu programowego rozpoczną się w najbliższym czasie.

Nowa perspektywa finansowa to nowe szanse – zaznacza wiceminister funduszy i polityki regionalnej, Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

– Do regionów będą także trafiać środki w ramach Krajowego Funduszu Odbudowy i programów krajowych. Przede wszystkim chcemy wspierać potrzeby, które wynikają z wystąpienia pandemii COVID-19, czyli chcemy wspierać przedsiębiorczość, ale także wprowadzać innowacje, inwestować w cyfryzację, infrastrukturę, ochronę środowiska, energetykę. Nie zapominamy o edukacji, sprawach społecznych oraz o ochronie zdrowia – mówi wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Ponadto województwo mazowieckie będzie jednym z sześciu województw, które otrzymają wsparcie z programu dla Polski Wschodniej. Łącznie do rozdysponowania w programie będzie 2,5 miliarda euro.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl