fot. pixabay.com

Mazowieckie: Zabezpieczono ponad 2 tys. sztuk podrabianej odzieży wartej prawie 800 tys. złotych

Ponad 2 tysiące sztuk odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi zabezpieczyli funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie i siedleckiej Policji – przekazała rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, Justyna Pasieczyńska. Dodała, że zabezpieczony towar warty jest prawie 800 tys. zł.

Rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie przekazała, że nad sprawą pracowali funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z III Referatu Prewencji w Siedlcach wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej w Siedlcach. Ich działania były ukierunkowane na handel towarami z bezprawnie umieszczonymi znakami towarowymi.

„Mundurowi skontrolowali jeden z lokali usługowych na terenie Siedlec. Pełnił on funkcję sklepu internetowego. Sprzedawana odzież wisiała na wieszakach, leżała na podłodze lub była już zapakowana” – podkreśliła Justyna Pasieczyńska.

Wskazała, że funkcjonariusze zastali na miejscu pracowników, którzy przygotowywali do wysyłki ubrania, które były nielegalnie opatrzone znakami towarowymi znanych firm.

„Właścicielka sklepu przyznała się do postawionego jej zarzutu wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi” – poinformowała.

„Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2100 sztuk podrobionych produktów o wartości prawie 800 tys. zł. Ponadto, do sprawy zostały zatrzymane telefony komórkowe, laptopy, zeszyty zawierające dane odbiorców, protokoły przekazania towarów, faktury VAT, listy klientów oraz inne dokumenty mające znaczenie dla sprawy” – tłumaczyła.

Podała, że zabezpieczone podróbki trafiły do magazynu depozytowego Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

„Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Siedlcach” – dodała.

„Osobom, które wprowadzają do obrotu towar z podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat” – przypomniała.

PAP

drukuj