Mazowieckie: trzech uczniów w szpitalu po rozpyleniu gazu pieprzowego w szkole. Sprawcę zatrzymano

Trzech uczniów trafiło do szpitala po rozpyleniu dziś gazu pieprzowego w Zespole Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym (Mazowieckie). Na dolegliwości uskarżało się ponad 40 osób. Wszystkich uczniów i personel ewakuowano. Zatrzymano 17-letniego sprawcę rozpylenia gazu.

Jak poinformował PAP rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu Krzysztof Kosiorek, do rozpylenia gazu pieprzowego doszło na pierwszym piętrze budynku, po czym gaz rozprzestrzenił się na korytarzu.

Informację o zdarzeniu przekazał telefonicznie służbom ratowniczym nauczyciel szkoły. Na miejsce skierowano straż pożarną i karetki pogotowia.

„Mamy potwierdzenie, że trzy osoby zostały zabrane do szpitala. Są to uczniowie. Innym poszkodowanym pomoc została udzielona na miejscu” – powiedział PAP Kosiorek.

Dodał, iż w związku ze zdarzeniem zatrzymano 17-letniego ucznia szkoły.

„Wstępne ustalenia wskazują, że rozpylenia gazu pieprzowego dokonał 17-letni uczeń gimnazjum, który otrzymał gaz od 15-latka, ucznia tej samej szkoły” – dodał rzecznik sierpeckiej policji.

Policja, wyjaśniająca zdarzenie pod nadzorem prokuratury, zabezpieczyła pojemnik, z którego rozpylono gaz. Budynek szkoły został sprawdzony przez strażaków i jest obecnie wietrzony.

Rzecznik prasowy sierpeckiej Państwowej Straży Pożarnej Waldemar Goczyński informował wcześniej, że po rozpyleniu gazu pieprzowego ze szkoły ewakuowano wszystkich uczniów i cały personel, w sumie 330 osób, w tym 300 dzieci. Relacjonował, iż poszkodowane zostały w sumie 44 osoby, w tym 41 dzieci.

„Poszkodowani mają objawy podrażnienia śluzówek, zawroty głowy, uczucie pieczenia w klatce piersiowej, typowe dla działania gazu pieprzowego” – mówił PAP Goczyński. Wyjaśnił, iż uskarżający się na dolegliwości zostali ułożeni na zewnątrz budynku, gdzie udzielano im pomocy, w tym poprzez podawanie tlenu. „Większość z tych osób dochodzi już do siebie” – dodał rzecznik sierpeckiej straży pożarnej.

W sekretariacie szkoły odmówiono PAP informacji na temat zdarzenia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl