Masakra uchodźców pod Ługańskiem

Ukraińskie władze oskarżyły w poniedziałek prorosyjskich separatystów o ostrzelanie z wyrzutni rakietowych Grad kolumny uchodźców w pobliżu Ługańska, na wschodzie Ukrainy, i zabicie wielu osób, w tym kobiet i dzieci. Separatyści zdementowali te informacje.

„Rebelianci ostrzelali kolumnę uchodźców koło Ługańska, na drodze między miejscowościami Chriaszczuwate i Nowoswitliwka, z Gradów i moździerzy dostarczonych przez Rosję” – oświadczył sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko.

„Zabitych zostało wielu cywilów, w tym kobiety i dzieci” – dodał.

Wicepremier samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Andriej Purgin zaprzeczył, jakoby separatyści stali za tym atakiem. Powiedział, że rebelianci nie byliby w stanie go przeprowadzić.

„To Ukraińcy cały czas bombardują drogę z samolotów i Gradów. Wydaje się, że teraz zabili więcej cywilów (…). Nie jesteśmy w stanie wysłać Gradów na ten obszar” – dodał Purgin.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl