fot. M. Marek/Nasz Dziennik

Mary Wagner zostanie zwolniona z więzienia

25 lipca tego roku Mary Wagner opuści więzienie informuje „Nasz Dziennik”. Po wyjściu z zakładu karnego będzie się modlić w kościele Najdroższej Krwi w Toronto, a następnie weźmie udział we Mszy Świętej dziękczynnej.

Kanadyjska obrończyni życia Mary Wagner została aresztowana pod koniec zeszłego roku za to, że mimo zakazu weszła do jednego z ośrodków aborcyjnych; wręczając matkom róże, przekazywała informacje, gdzie mogą szukać pomocy, oraz prosiła, aby nie zabijały swoich dzieci.

Z faktu, że Mary Wagner opuściła więzienie cieszy się Jacek Kotula z Fundacji PRO – Prawo do Życia z Rzeszowa.

– Jest to dla nas wielka radość, ponieważ od początku uważamy, że fakt, iż ta 40-letnia kobieta siedzi w więzieniu za ratowanie życia jest jakąś wielką pomyłką. Ona powinna być nagradzana, powinna być wszędzie hołubiona za to, co robi. Za to, że wskazuje na wielkie bezprawie jakie się dzieje w jej kraju. Media nie tylko świeckie ale i katolickie bardzo mało mówią o jej walce. Dlatego tutaj, w Polsce staraliśmy się wspierać. Co miesiąc robiliśmy pikiety pod kanadyjską ambasadą. Pisaliśmy różne protesty w internecie i listownie. W ten sposób chcieliśmy dodać ducha i wiary Mary, że to, co robi ma sens – powiedział Jacek Kotula.

Podobnie do Mary Wagner, o prawo do życia poczętych dzieci od kilkudziesięciu lat w Kanadzie walczy Linda Gibbons. W ciągu ostatnich dwudziestu lat ponad dziesięć spędziła w więzieniach.

Jacek Kotula chce zaprosić do Polski obie kanadyjki. Ma nadzieję, że odwiedzą nasz kraj już we wrześniu.

RIRM 

drukuj