fot. PAP/EPA

Wenezuela: 17 osób skazanych na więzienie za rzekomą próbę zabicia prezydenta Maduro

Siedemnaście osób, w tym kilku członków wenezuelskiej opozycji, zostało skazanych w czwartek przez sąd w Caracas za rzekomy udział w zamachu z 2018 r. na prezydenta kraju Nicolasa Maduro. Domniemani spiskowcy otrzymali kary od 5 do 30 lat pozbawienia wolności.

Z komunikatu biura prasowego rządu Wenezueli wynika, że 11 oskarżonych w procesie otrzymało karę 30 lat więzienia. To najwyższy w tym południowoamerykańskim kraju wymiar kary.

Wśród skazanych są też dwie kobiety, którym zasądzono po 24 lata pozbawienia wolności.

Jedną z najbardziej znanych osób wśród skazanych jest były deputowany Juan Carlos Requesens. Otrzymał on wyrok ośmiu lat więzienia.

Według sądu skazani wzięli udział w spisku, który polegał na rzekomej próbie zabicia prezydenta Maduro przy użyciu drona podczas odbywających się z udziałem szefa państwa ceremonii z okazji 81. rocznicy powstania policji wojskowej. Sytuacja ta miała miejsce przy Alei Boliwara, w centrum Caracas, stolicy kraju 4 sierpnia 2018 r.

Podczas zdarzenia, jak przypomniał portal Infobae, doszło do dwóch eksplozji ładunków wybuchowych zrzuconych z lecącej nad wenezuelskimi oficjelami maszyny. W efekcie zdarzenia kilka osób zostało rannych.

Według wenezuelskiej opozycji proces zakończony w czwartek był inicjatywą służącą dalszemu „prześladowaniu” polityków przeciwnych polityce prezydenta Nicolasa Maduro.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl