fot. flickr.com

Korea Płd.: pięć osób zabitych, 37 rannych w pożarze szpitala

Pięć osób zginęło, a 37 zostało rannych w pożarze, który wybuchł dzisiaj w szpitalu w mieście Inczon niedaleko Seulu w Korei Południowej – poinformowała agencja Yonhap. Wśród ofiar jest pielęgniarka i troje pacjentów.

Pożar wybuchł około godz. 10.15 (godz. 3.15 w Polsce) na najwyższym z czterech pięter budynku, gdzie przebywało wówczas 46 osób, w tym 33 pacjentów – przekazali urzędnicy.

Ogień zabił pięć osób, których ciała znaleziono na czwartym piętrze. 37 innych odniosło obrażenia, spowodowane między innymi wdychaniem dymu – podał Yonhap.

Strażacy ugasili pożar około godz. 11.30 (godz. 4.30 w Polsce). W akcji brało udział 21 wozów strażackich i 51 strażaków.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl