fot. PAP/EPA

Czechy: 11 osób zabitych w strzelaninie na uniwersytecie w Pradze

11 osób zginęło, a około 25 zostało rannych w strzelaninie, do której doszło w czwartek na uniwersytecie w Pradze. Napastnik także nie żyje – poinformowały czeskie służby ratunkowe na platformie X.

„Wydział Filozofii Uniwersytetu Karola został ewakuowany” – podał burmistrz Pragi, Bohuslav Svoboda.

Według służb ratunkowych dziewięć osób zostało ciężko rannych.

Studenci Wydziału Filozofii publikowali wcześniej w internecie informacje, że są zamknięci w salach wykładowych i bibliotece. Portal telewizji Nova zamieścił zaś zdjęcie przedstawiające uzbrojonego mężczyznę na dachu budynku.

Policja zamknęła dostęp do okolicy placu Jana Palacha, przy którym znajduje się wspomniany wydział. Zorganizowano także objazd dla autobusów i tramwajów. Mieszkańców poproszono, by opuścili okoliczne ulice.

Minister spraw wewnętrznych, Vit Rakuszan, powiedział, że nie ma innego napastnika, zaapelował jednak do ludności o współpracę.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl