fot. twitter.com/PolskaPolicja

Toruń: mieli w domach materiały wybuchowe, granaty i amunicję; grozi im do 8 lat więzienia

Policjanci z Torunia znaleźli w domach dwóch mężczyzn m.in. materiały wybuchowe, granaty i amunicję. 33-latkowi i 51-latkowi za posiadanie i handel bronią grozi do 8 lat więzienia.

„Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalne posiadanie broni i amunicji. W ich domach policjanci zabezpieczyli przedmioty zawierające materiały wybuchowe, amunicję i elementy broni palnej. 33-latek z Torunia i 51-letni mieszkaniec woj. lubuskiego już usłyszeli zarzuty za posiadanie i handel bronią oraz amunicją. Grozi im do 8 lat więzienia” – poinformował mł. asp. Wojciech Chrostowski z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP Toruń.

Policja znalazła na terenie dwóch posesji na toruńskim osiedlu Wrzosy m.in. przedmioty zawierające materiały wybuchowe (korpusy pocisków i pociski różnego kalibru), granat ręczny i moździerzowy, amunicję strzelecką, zapalniki różnych typów oraz proch strzelniczy. Mężczyźni mieli także w swoim arsenale także kilkanaście elementów różnych rodzajów broni.

Zdaniem śledczych militaria pochodzą z okresu II wojny światowej.

„33-latek zajmował się nielegalnym wykopywaniem broni i amunicji, a następnie oczyszczał i pozbawiał cech użytkowych. Później sprzedawał ją za pośrednictwem internetu. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali również 51-letniego mieszkańca woj. lubuskiego. W jego miejscu zamieszkania policjanci również odnaleźli amunicję i elementy broni. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty związane z nielegalnym posiadaniem broni i amunicji oraz handlem nimi. Prokurator zadecydował, by do czasu zakończenia postępowania objąć ich policyjnym dozorem. Obaj muszą również wpłacić poręczenie majątkowe” – poinformował mł. asp. Chrostowski.

Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

PAP

drukuj