fot. PAP/EPA

Zbrojny atak na więzienie w Meksyku. Wśród ofiar 10 strażników; 24 więźniów uciekło

Co najmniej 14 osób zginęło w niedzielę, w tym dziesięciu strażników, w ataku zbrojnym na więzienie w Ciudad Juarez w Meksyku, na granicy ze Stanami Zjednoczonymi. 24 więźniów uciekło – poinformowały władze lokalne.

Do zdarzenia doszło o świcie. Uzbrojeni mężczyźni przybyli w pojazdach opancerzonych pod więzienie i otworzyli ogień do strażników. W tym samym czasie rodziny więźniów oczekiwały na wejście do więzienia, aby odwiedzić krewnych z okazji nowego roku.

Według wstępnych ustaleń śledztwa celem ataku było ułatwienie ucieczki grupie więźniów.

Policja z pomocą wojska dokonała czterech aresztowań – podała prokuratura, nie precyzując, czy byli to zbiegli więźniowie, czy napastnicy.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl