fot. M. Marek/Nasz Dziennik

Mary Wagner odzyskała wolność

Mary Wagner, kanadyjska obrończyni życia, odzyskała wolność. Została skazana na sześć miesięcy więzienia i trzyletni okres próbny, jednak wcześniejszy areszt zaliczono na poczet kary.

Mary Wagner została aresztowana w grudniu ubiegłego roku za tzw. naruszenie przestrzeni ośrodka aborcyjnego. Wręczała tam białe róże kobietom, które przychodziły zabić swoje nienarodzone dzieci i informowała, gdzie mogą otrzymać pomoc po urodzeniu dziecka.

To wielka radość – komentuje uwolnienie Mary Wagner dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

To jest radosna informacja. Mary Wagner na wolności! Wiem, że wielu naszych rodaków, wielu słuchaczy Radia Maryja modliło się o jej uwolnienie i pisało protesty do sądu, do Ambasady Kanady, czy też do premiera Kanady. Cieszmy się i radujmy także z tego powodu, że jest jakiś dobry sygnał za wielką wodą w Kanadzie, świadczący, że obrońcy życia jednak w trudnych warunkach potrafią zwyciężać – zaznacza dr inż. Antoni Zięba.

W rozprawie zakończonej 25 kwietnia, uczestniczyło wielu Polaków oraz Linda Gibbons, która za działalność antyaborcyjną spędziła w więzieniu łącznie ok. 10 lat.

RIRM

drukuj