fot. PAP

Polscy obrońcy życia apelują ws. szkodliwej konwencji RE

Dokładnie za tydzień sejmowe komisje zajmą się ponownie ustawą pozwalającą na ratyfikację uderzającej w rodzinę konwencji Rady Europejskiej o zapobieganiu przemocy wobec kobiet. Polscy obrońcy życia apelują do społeczeństwa i polityków o działania przeciwko ustawie.

Polskie organizacje Pro-life zachęcają do kierowania apeli do parlamentarzystów, by zablokowali ratyfikację tej konwencji. Nawołują też do modlitwy, aby potrafili opowiedzieć się za odrzuceniem tego szkodliwego dokumentu. Zachęcają również do składania podpisów na stronie www.konwencjinie.pl.

Dr inż. Antoni Zięba, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, wskazuje na niebezpieczne skutki przyjęcia rzeczonego dokumentu.

Konwencja ta przyniesie zamęt prawny spowodowany redefinicją płci, zgodnie ze skrajnie feministyczną ideologią gender. Chce się nam przez tę konwencję narzucić złą, demoralizującą, biologistyczną edukację seksualną typu B. Ratyfikacja tej konwencji przyniesie wyraźne ograniczenie naszej suwerenności w tak ważnych sprawach etycznych i rodzinnych. Trzeba, aby tę konwencję nasz Sejm odrzucił. W związku z tym apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, by teraz zmobilizowali się; by parlamentarzysta uczynił wszystko, żeby nigdy nie doszło do ratyfikacji tego fatalnego dokumentu – powiedział wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Dr inż. Antoni Zięba ma nadzieję, że polscy parlamentarzyści w Roku św. Jana Pawła II odrzucą konwencję, która niesie za sobą wielkie zagrożenia kulturowe i moralne dla naszej Ojczyzny.

Polska podpisała Konwencję Rady Europy o zapobieganiu przemocy w grudniu 2012 r. W kwietniu br. rząd podjął uchwałę ws. przedłożenia jej do ratyfikacji i przyjął projekt odpowiedniej ustawy. Za tydzień możliwa jest decyzja Sejmu.

Swój sprzeciw wobec zapisów konwencji wielokrotnie wyrażała m.in. Konferencja Episkopatu Polski.

RIRM

drukuj