fot. PAP/EPA

Marszałek E. Witek w Grecji: Polska nigdy nie zapomina o swoich obywatelach rozsianych po całym świecie

Polska, ta macierz, nigdy nie zapomina o swoich obywatelach, którzy rozsiani są po całym świecie – powiedziała w Atenach marszałek Sejmu, Elżbieta Witek, podczas uroczystości nadania sztandaru Szkole Polskiej im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach.

„Polska, ta macierz, nigdy nie zapomina o swoich obywatelach, którzy rozsiani są po całym świecie, dlatego tak ważne są spotkania z Polonią wszędzie tam gdzie jeździmy na oficjalne wizyty” – powiedziała.

Marszałek Sejmu podkreśliła, że otrzymany sztandar należy nosić z wielką dumą z bycia Polakiem.

„Dlatego, że mamy wspaniałą historię, wspaniałych bohaterów, jednym z nich jest patron waszej szkoły” – dodała.

„Pamiętajcie o tym, że gdziekolwiek na świecie będziecie, gdziekolwiek, zawsze jest takie miejsce, które będzie wasze. To jest Polska, która nigdy o was nie zapomni, która zawsze będzie podtrzymywała z wami więź i która będzie wam dziękowała za to, że jesteście najwspanialszymi ambasadorami polskości” – zaznaczyła Witek.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl