fot. PAP/EPA

Ukraina: w nocy zestrzelono 20 irańskich dronów i dwie rakiety; zginęły cztery osoby

Rosjanie zaatakowali Ukrainę w nocy z piątku na sobotę przy użyciu 35 dronów Shahed i ośmiu rakiet – podały Siły Powietrzne Ukrainy. Zestrzelono 20 dronów i dwie rakiety, w obwodzie odeskim zginęły trzy osoby, a co najmniej 36 jest rannych, w obwodzie charkowskim zginęła jedna osoba, jedna została ranna.

W nocy armia rosyjska zaatakowała lotnisko wojskowe w obwodzie połtawskim przy użyciu dronów Shahed, a także manewrującymi i balistycznymi rakietami Iskander – podały Siły Powietrzne ukraińskiej armii w komunikacie w Telegramie. Celem ataków był także obwody odeski i charkowski.

Ogółem Rosjanie zastosowali osiem rakiet różnych typów oraz 35 dronów uderzeniowych Shahed 136/131. Zestrzelono dwie rakiety manewrujące i 20 dronów.

Władze obwodu odeskiego powiadomiły, że w wyniku ataków zginęły trzy osoby, a 36, w tym troje dzieci, zostało rannych. Trzy osoby są w stanie ciężkim. W obwodzie charkowskim zginęła jedna osoba, jedna została ranna.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl