Marsz w obronie demokracji w Katowicach

Ulicami Katowic przeszedł marsz w obronie demokracji i uczciwych wyborów. Przed manifestacją, o godz. 11.00 w kościele garnizonowym, została odprawiona Msza św.

Marsz uformował się pod „Pomnikiem Ofiar Katynia”, gdzie złożone zostały kwiaty, a zakończył się przy pomniku Piłsudskiego przemówieniami przedstawicieli m.in. PiS-u, Prawicy i regionalnej Solidarności.

Poseł PiS-u Maria Nowak podkreśla, że marsz był wyrazem protestu wobec obecnej polityki rządu.

– Ludzie czują potrzebę pewnych zmian, czują że demokracja w Polsce rzeczywiście jest zagrożona, ale ludziom potrzebny jest też pewien symbol, pewne uzewnętrznienie tego, co czują w swoich sercach. Dlatego te marsze rozpoczynają się najczęściej poprzez uczestnictwo we Mszy św. Modlimy się za naszą Ojczyznę. Myślę, ze to jest obowiązkiem każdego z nas. Po tym wychodzimy na ulice i chcemy zamanifestować, że chcemy demokracji i wolnych niezależnych mediów. To ściśle jest z tym związane – powiedziała poseł Maria Nowak.

Podobne manifestacje PiS organizuje w różnych miejscach kraju. Odbyły się już m.in. w Gdańsku, Bydgoszczy i Kielcach. Pierwsza taka manifestacja miała miejsce 13 grudnia ubiegłego roku w Warszawie.

To odpowiedź na odrzucenie przez rząd poselskiego projektu zmian w kodeksie wyborczym oraz nieprawidłowości, do których doszło podczas ostatnich wyborów samorządowych.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl