fot. flickr

Malta: rząd wprowadza zakaz hodowli zwierząt futerkowych i produkcji foie gras

Maltański resort rolnictwa poinformował we wtorek, że z efektem natychmiastowym wprowadza zakaz hodowli zwierząt futerkowych i produkcji foie gras, pasztetu ze stłuszczonej wątroby sztucznie karmionych gęsi i kaczek.

Zakaz dotyczący hodowli zwierząt futerkowych ma charakter prewencyjny, ponieważ na wyspie nie działają takie farmy, ale ma on zapobiec sytuacji, w której takie gospodarstwa zostaną przeniesione z innych krajów europejskich, gdzie wprowadzono takie same przepisy – wyjaśnia ministerstwo rolnictwa.

Foie gras produkowane jest z gęsi i kaczek poddawanych okrutnym praktykom sztucznego karmienia rurami wkładanymi do żołądków. Organizacje walczące o prawa zwierząt, jak L214 od lat publikują w mediach drastyczne nagrania z taśm produkcyjnych tuczu tych ptaków.

Według organizacji Humane Society International (HSI) co roku na świecie hoduje się, a następnie zabija około 100 mln zwierząt futerkowych. Są to głównie norki, lisy i jenoty. Z ich skóry produkuje się nie tylko futra, ale i dodatki oraz akcesoria do odzieży.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl