fot. PAP/EPA

Mali „siewcy gwiazd” na ulicach Hiszpanii

Na ulice hiszpańskich miast wyszli mali “siewcy gwiazd”. Dzieci składają przechodniom bożonarodzeniowe życzenia i przyklejają kolorową gwiazdkę z napisem Boże Narodzenie 2015. W Madrycie uroczystej Mszy św. w parafii św. Jana od Krzyża przewodniczył ks. abp Carlos Osoro.

Mali „siewcy gwiazd”, którzy tłumnie wypełnili kościół św. Jana od Krzyża, przybyli z różnych parafii Madrytu. Ks. abp Osoro zachęcił ich w homilii, aby byli radosnymi i odważnymi świadkami Jezusa Chrystusa w rodzinie, w szkole i wśród rówieśników.

Radość z narodzenia Jezusa nie może ograniczyć się jedynie do kilku dni, ale powinna trwać przez cały rok. Mała gwiazdka, którą wręczą na ulicach ma też przypominać o tych dzieciach, które nie mogą przeżywać świąt w radości z powodu wojen czy też głodu, a także o misjonarzach, szczególnie hiszpańskich.

 Po Mszy św. dzieci śpiewały kolędy, a następnie wypuściły setki kolorowych balonów. Kolejnym punktem było już “sianie” gwiazd na ulicach Madrytu.

Doroczną kampanię organizują Papieskie Dzieła Misyjne. Jej celem jest uświadomienie dzieciom, że także one są misjonarzami i że w wielu krajach ich rówieśnicy żyją w biedzie I niedostatku. Bożonarodzeniowe życzenia składają w imieniu misjonarzy, którzy pracują na pięciu kontynentach i często są jedyną nadzieją dla ludzi, wśród których pracują. Warto zaznaczyć, że za wręczoną gwiazdkę proszą jedynie o uśmiech.

o. Marek Raczkiewicz CSsR, Madryt

drukuj