fot. flickr.com

Hiszpania: Uratowano 18-metrowego wieloryba, który wpłynął do portu w Walencji

Hiszpańska policja przeprowadziła udaną akcję uwolnienia z portu w Walencji 18-metrowego wieloryba, któremu groziło zranienie. Wielki ssak przez kilkanaście godzin pływał w bliskim sąsiedztwie nabrzeża i jednostek pływających.

Wieloryb dostał się do portu w środę, a jego niespodziewane przybycie sfilmowali pracownicy portu i wezwana na miejsce policja.

Z informacji regionalnego dziennika “Las Provincias” wynika, że zagubione zwierzę znalazło drogę powrotną z portu dzięki zaangażowaniu policji, żandarmerii, a także działaczy organizacji na rzecz przyrody. Korzystając z kilku łodzi motorowych, „wyprowadzili” oni 18-metrowego finwala na pełne morze.

Obecni podczas akcji ratowania wieloryba zoolodzy ocenili, że zwierzę nie jest ranne, a jego stan zdrowia jest dobry.

Według wspierającej akcję ratowania wieloryba fundacji oceanograficznej działającej przy politechnice w Walencji okazy gatunku płetwala zwyczajnego coraz częściej pojawiają się u wschodnich i południowych brzegów Hiszpanii.

https://twitter.com/7TeleValencia/status/1413037773876076544

Władze fundacji przypomniały, że inny okaz walenia został zaobserwowany w minioną sobotę w akwenie sąsiadującym z plażą Pinedo, na południowy wschód od Walencji.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl