Malezja: odnaleziono groby ze szczątkami imigrantów?

W Malezji tamtejsza policja poinformowała, że znalazła 139 grobów najprawdopodobniej ze szczątkami imigrantów – w niektórych znajdowało się więcej niż jedno ciało.

Natrafiono na nie na terenie 28 domniemanych obozów handlu ludźmi przy granicy z Tajlandią. Takich grobów – jak podkreślają malezyjskie władze – może być znacznie więcej. Groby odnaleziono około 500 metrów od granicy z Tajlandią, na północy Malezji.

– Odkryliśmy 139 grobów. Nie wiemy jeszcze, co znajduje się pod spodem. Pierwsza ekipa naszych oficerów przybyła na miejsce dzisiaj rano, żeby ekshumować znalezione ciała. (…) Chcemy zbadać szczątki, aby poznać przyczyny śmierci każdej z ofiar – tłumaczył gen. Khalid Abu Bakar, szef malezyjskiej policji.

Północna Malezja znajduje się na trasie przemytników, którzy na łodziach próbują przetransportować uciekających z Birmy muzułmanów Rohingya, a także szukających pracy mieszkańców Bangladeszu. Punktem tranzytowym jest też południowa Tajlandia.

1 maja w dżungli na południu Tajlandii z grobu położonego na terenie byłego obozu przemytników ludzi wydobyto 26 ciał. W rezultacie Tajlandia zaostrzyła politykę wymierzoną w handlarzy ludźmi, co z kolei sprawiło, że przemytnicy zaczęli porzucać migrantów, których łodzie z tysiącami uciekinierów na pokładzie wciąż dryfują na morzu.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl