Minister sprawiedliwości chce wyjaśnień ws. kontraktu InPostu

Szef resortu sprawiedliwości Borys Budka zapowiada interwencję ws. kontraktu InPostu dotyczącego obsługi wymiaru sprawiedliwości. O sprawie napisał dziennik „Rzeczpospolita”.

Szef resortu sprawiedliwości chce dowiedzieć się od Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, czy resort administracji lub regulator ograniczą bądź odbiorą InPostowi kompetencje, a także, czy firma obsługująca sądy i prokuratury rzeczywiście gwarantuje jakość świadczonych  usług.

Z informacji gazety wynika, że szef resortu administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki rekomendował jeszcze ministrowi Grabarczykowi rozwiązanie umowy z InPostem.

Paweł Jędrzejewski, wiceprzewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej, mówi, że zastanawiająca jest aktywność ministra Halickiego.

– Może ma szczere intencje, ale my uważamy, że samymi intencjami się pewnych działań nie podejmuje. Po prostu – chodzi o ujawnienie, jak rzeczywiście ta firma funkcjonowała. Myślę, że w niedługim czasie to się rozstrzygnie tak, jak powiedziałem, na korzyść Poczty Polskiej. Jesteśmy przed spotkaniem z panem ministrem Halickim, bo się wstępnie umówiliśmy. Mam nadzieję, że w ciągu mniej więcej tygodnia spotkamy się z panem Halickim i okaże się, czy potwierdzi tę swoją determinację, czy nie – zaznacza Paweł Jędrzejewski.   

InPost przetarg na obsługę wymiaru sprawiedliwości wygrał w roku 2013. Umowa  kończy się 31 grudnia 2015 r.

RIRM

drukuj