Włochy. Straż Przybrzeżna przyszła z pomocą 1300 migrantom

1300 migrantów z dryfujących łodzi i pontonów zabrano na pokłady statków w Cieśninie Sycylijskiej podczas 12 operacji ratunkowych – podała w środę agencja prasowa Ansa, powołując się na włoską Straż Przybrzeżną, która koordynowała te akcje.

Według informacji przekazanych przez sztab operacji, uratowanych migrantów zabrały z morza załogi statku i dwóch łodzi patrolowych Straży Przybrzeżnej, a także jednostki włoskiej marynarki wojennej, unijnej agencji Frontex oraz unijnej misji EUNAVFOR MED.

Włoskie media odnotowują jednocześnie, że dobre warunki na morzu sprawiają, iż nasila się napływ uciekinierów z Algierii, którzy łodziami docierają na Sardynię. W ciągu doby przypłynęło tam kilkudziesięciu migrantów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl