fot. Tomasz Strąg

Maj – miesiąc zawierzenia Matce Bożej. Z Jasnej Góry popłynie modlitwa na cały świat  

Ojciec Święty Franciszek zainaugurował miesiąc modlitw o zakończenie pandemii. Każdego dnia maja modlitwę będzie prowadzić jedno z sanktuariów na świecie. 3 maja będzie to Jasna Góra.

Maj to miesiąc Maryi.

– To jest miesiąc szczególny – dar Kościoła, w którym możemy odkrywać obecność Matki Bożej w naszym życiu – podkreślił ks. Marcin Modrzyński z parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu.

W polski krajobraz bardzo mocno wpisały się nabożeństwa majowe odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach.

– Zapraszamy wszystkich, całą Rodzinę Radia Maryja, przyjeżdżajcie już – odblokujemy się wreszcie, oczywiście zachowując wszystkie przepisy sanitarne. Maj jest miesiącem Maryi. Rodzina Radia Maryja jest rodziną maryjną, a więc przybywajmy! – zachęcał o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja, w sobotę do odwiedzania sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Maryja jest przez cały czas obecna w historii naszej Ojczyzny. Czcimy ją jako Królową Polski.

– Możemy być przekonani, że tak jak Maryja była w historii Kościoła, wtedy gdy on się rodził, tak jest również obecna w historii Kościoła naszej Ojczyzny. Zawierzając Jej wszystkie nasze sprawy możemy z nadzieją iść w przyszłość – wskazał ks. dr Janusz Chyła, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach.

Tego też nauczał Prymas Tysiąclecia. Przy okazji zbliżającej się beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego warto sięgać do jego nauczania.

– Najwyższy czas, aby wrócić do kwestii, o których nauczał ks. Kardynał, aby maryjność była nie tylko w jednym sanktuarium w diecezji, ale żeby ta maryjność była w każdej parafii. Wtedy zacznie się duchowe odradzanie narodu, bo tylko Maryja prowadzi do Chrystusa – akcentował ks. Grzegorz Kopij z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela we Wrocławiu.

Kościół w tym trudnym czasie pandemii będzie prosił swoją Matkę Maryję o wsparcie. Całą wspólnotę wiernych do włączenia się w maju do modlitwy o ustanie pandemii na świecie zachęca papież Franciszek. W sobotę Ojciec Święty z bazyliki watykańskiej w połączeniu z sanktuarium Matki Bożej w Walsingham w Anglii zainaugurował modlitwę w tej intencji.

– Każdego dnia tego miesiąca maja zawierzać będziemy Tobie, Matko Miłosierdzia, wszystkie osoby, które zostały dotknięte wirusem i nadal ponoszą jego konsekwencje (…). Matko Pomocy, przyjmij nas pod swój płaszcz i chroń nas. Wspieraj nas w godzinie próby i rozpal w naszych sercach światło nadziei na przyszłość – modlił się Ojciec Święty.

Na liście 30 sanktuariów na świecie, które z inicjatywy papieża Franciszka poprowadzą w kolejnych dniach modlitwy o ustanie pandemii, jest też Jasna Góra. Modlitwa z duchowej stolicy Polski popłynie w symbolicznym dniu – 3 maja, czyli w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl