fot. https://pierwszesobotydladzieci.pl/

M. Wyszyńska w Radiu Maryja: 1 czerwca zapraszamy na Krzeptówki na II Ogólnopolską Pierwszą Sobotę Dla Dzieci!

Ogólnopolska Pierwsza Sobota Dla Dzieci to idea, która zrodziła się na Krzeptówkach i tam właśnie 1 czerwca odbędzie się druga edycja wydarzenia. Zapraszamy do inicjatywy skierowanej do rodzin, z którymi chcemy oddać ten dzień Matce Bożej – powiedziała Malwina Wyszyńska, koordynator programu „Pierwsze soboty dla dzieci” oraz „Milion dzieci modli się na Różańcu” działająca przy Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach, w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

1 czerwca na Krzeptówkach odbędzie się druga Ogólnopolska Pierwsza Sobota Dla Dzieci. To wyjątkowe wydarzenie – będące odpowiedzią na wydarzenia z Fatimy – rozpocznie się o godz. 14.00, a jego uczestnicy będą mogli wziąć udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

– Pomysł ma 107 lat i pochodzi z Nieba. Przekazała go Matka Boża dzieciom z Fatimy. (…) Natomiast pomysł na to, aby pierwsza sobota dedykowana specjalnie dla dzieci odbywała się na Krzeptówkach powstał przed dwoma laty w tutejszym Sanktuarium. (…) Inicjatywa jest skierowana do dzieci, ale wiadomym jest, że one same nie są w stanie w niej uczestniczyć. Kierujemy więc ją do całych rodzin. (…) W rodzinnym gronie chcemy oddać ten dzień Matce Bożej – wyjaśniła Malwina Wyszyńska.

W inicjatywie chętnie uczestniczą członkowie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. W tym roku na Krzeptówkach pojawi się Magdalena Buczek, założycielka PKRD.

– To nasz gość specjalny. W ubiegłym roku łączyła się z nami, nagrała dla nas przesłanie. (…) Cieszę się, że Magdalena zgodziła się i zachęca do inicjatywy – mówiła koordynator programu „Pierwsze soboty dla dzieci”.

Podczas II Ogólnopolskiej Pierwszej Soboty Dla Dzieci wierni będą mogli wysłuchać występów dwóch dziecięcych zespołów góralskich. Wezmą udział w lekcji o regionie. Przewidziane są także animacje dla dzieci oraz poczęstunek. Natomiast o godz. 16.00 odbędzie się Nabożeństwo Pierwszych Sobót dla Dzieci.

– Dziecięce zespoły wprowadzą uczestników w klimat góralski, ponieważ jest on tutaj bardzo mocny i od niego zaczęła się cała historia Sanktuarium. Górale bardzo mocno modlili się o zdrowie św. Jana Pawła II, kiedy nastąpił zamach. (…) Będą też konkursy z nagrodami, dlatego wszystkich zachęcamy do zapoznania się bądź przypomnienia sobie historii Fatimy oraz historii powstania Sanktuarium na Krzeptówkach – wyliczała.

Na stronie pierwszych sobót dla dzieci dostępne są materiały, które pozwolą zaznajomić się m.in. z wydarzeniami z Fatimy. Regularnie zamieszczane są tam także rzeczy służące katechetom czy rodzicom do tego, by odprawiać dzieciom pierwsze soboty miesiąca.

– Materiały są tak przemyślane, żeby trafiały do dzieci i były dla nich interesujące. Chodzi o to, aby dzieci mogły z nich wyciągnąć jak największą wartość. Dlatego rozważania fatimskie, które powstają na Krzeptówkach i są autorskim projektem księży pallotynów, są w formie wideo. Rozważanie tajemnicy różańcowej odbywa się tam w nawiązaniu do wydarzeń w Fatimie. Zakończone jest to zadaniem dla dzieci, które mogą zrobić do momentu kolejnej pierwszej soboty. Na stronie internetowej można znaleźć kolorowanki korespondujące z rozważaniami – wskazała Malwina Wyszyńska.

Organizatorzy zaapelowali o wcześniejsze zapisanie się na wydarzenie, co ułatwi przygotowania do II Ogólnopolskiej Pierwszej Soboty Dla Dzieci. Zgłoszenia można wysłać [tutaj].

Cała rozmowa z Malwiną Wyszyńską dostępna jest do odsłuchania [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj