M. Świrski o kampanii informacyjnej dot. reformy sądownictwa: w tej sprawie PFN nie ma nic do ukrycia

Polska Fundacja Narodowa nie ma nic do ukrycia ws. kampanii informacyjnej dotyczącej reformy sądownictwa – oświadczył członek zarządu Fundacji Maciej Świrski.

To odpowiedź na kolejny atak Platformy Obywatelskiej. Politycy tej partii chcą, aby CBA zbadała sprawę kampanii. Zapowiedzieli, że skierują wniosek do Biura.

Według PO, Fundacja zamiast realizować swoją misję, przeznacza środki na walkę polityczną Prawa i Sprawiedliwości z opozycją i prezydentem Polski Andrzejem Dudą.

Politycy Platformy twierdzą, że realizując kampanię informacyjną ws. reformy sądownictwa, Fundacja „nielegalnie finansuje kampanię polityczną PiS”. Totalna opozycja mówi również o rzekomych nadużyciach. PO zarzuca Fundacji, że na jej działaniach grupa ludzi powiązana z premier bogaci się kosztem Polski i Polaków.

Do zarzutów Platformy Obywatelskiej odniósł się członek zarządu Fundacji Maciej Świrski.

– Nie mamy nic do ukrycia. Centralne Biuro Antykorupcyjne służy do tego, żeby ludzie dobrze się sprawowali, jeżeli chodzi o wydawanie pieniędzy, które pochodzą z jakieś sfery publicznej. Fundacja ma akurat do dyspozycji środki, które nie podlegają ustawie o finansach publicznych. Wszystko jest zgodnie z prawem. Ze spokojem oczekujemy tej kontroli, jeżeli CBA ją będzie przeprowadzać. Każdy ma prawo powiedzieć, co mu się żywnie podoba – ocenił Maciej Świrski.   

Polska Fundacja Narodowa prowadzi kampanię informacyjną, która ma na celu m.in. wyjaśnienie polskiej i światowej opinii publicznej znaczenia reform wymiaru sprawiedliwości. Fundacja powstała z inicjatywy 17 prezesów spółek Skarbu Państwa.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl