fot. twitter.com

PFN uruchomiła program wizyt studyjnych, skierowany m.in. do dziennikarzy i liderów opinii

Polska Fundacja Narodowa uruchomiła program wizyt studyjnych, skierowany m.in. do dziennikarzy i liderów opinii z całego świata, którego celem jest przybliżanie polskiej historii, kultury, wartości oraz wydarzeń historycznych kształtujących dzieje Europy – podano we wtorkowym komunikacie PFN.

Według PFN, inicjatywa ma na celu „przybliżenie historii Polski, polskiej kultury i wartości, a także wydarzeń historycznych kształtujących dzieje Europy”.

„Osobom, do których skierowany jest program, PFN chce również pokazać Polskę jako kraj nowoczesny, dynamicznie reagujący na zmiany, wspierający i budujący rozwój Europy i świata w XXI-wieku” – dodano w komunikacie.

Jak poinformowała Fundacja, adresatami programu są dziennikarze, redaktorzy naczelni największych i najważniejszych mediów, przedstawiciele środowisk opiniotwórczych oraz liderzy opinii z całego świata.

„Pierwsza wizyta dla przedstawicieli z Izraela zostanie zorganizowana we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Ambasadą RP w Izraelu” – czytamy.

W komunikacie podano także, że w ramach wizyt „PFN planuje organizację spotkań m.in. z historykami, publicystami, żyjącymi świadkami historii oraz innymi wybitnymi Polakami”.

„W planach są wizyty w muzeach i ośrodkach badawczych, a także inne formy poznawania polskiej kultury i historii na terenie całego kraju” – napisano.

PAP/RIRM

drukuj