fot. mareksuski.info

M. Suski: Powrót do władzy PO mógłby być zagrożeniem dla Polski

„Powrót Platformy Obywatelskiej do władzy mógłby być zagrożeniem dla Polski” – powiedział poseł Marek Suski w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja. Polityk odniósł się w ten sposób do zapowiedzi dwóch wydarzeń organizowanych przez PO.

24 września w Warszawie odbędzie się zjazd klubów obywatelskich Platformy Obywatelskiej; 1 października w Gdańsku będzie natomiast miała miejsce  konwencja programowa Platformy – zdecydował wczoraj zarząd krajowy partii.

Konwencja ma przyjąć m.in. nowy program ugrupowania „Polska obywatelska 2.0”. Z kolei spotkania klubów obywatelskich, które w zamyśle polityków PO, miały przyciągnąć do Platformy nowych sympatyków, odbywają się w całej Polsce od marca.

Zdaniem posła Marka Suskiego z Prawa i Sprawiedliwości, nic już nie może przyciągnąć ludzi do Platformy Obywatelskiej.

– Zakończyło się to żenadą, „obciachem”, jak mówi młodzież. Czy do czegoś takiego można jeszcze kogoś przekonać, poza tymi, którzy czerpali z tego korzyści, klientów, którzy byli w tym wszystkim zaangażowani, tworzyli ten układ „pajęczyny” powiązań, która czerpała z władzy korzyści? Dziś korzyści nie ma, władzy nie ma, perspektywa zdobycia władzy raczej nikła, więc (…) – na szczęście dla Polski – wątpię, że przyciągnie to do Platformy duże rzesze zwolenników. I oby tak się stało – komentował Marek Suski.

Poseł Marek Suski dodał, że Platforma Obywatelska zauważyła, iż traci poparcie, i próbuje jeszcze coś ugrać.

RIRM

drukuj