fot. gov.pl

M. Romanowski: Konwencja stambulska błędnie identyfikuje przyczyny przemocy domowej

Konwencja stambulska błędnie identyfikuje przyczyny przestępczości wobec kobiet, w tym przemocy domowej – podkreślił Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.

W tym ideologicznym dokumencie – jak zauważył – nie ma mowy o narkotykach i seksualizacji, natomiast źródeł przemocy upatruje się w religii i tradycyjnym modelu rodziny. I właśnie na tych błędnych założeniach w konwencji sformułowano pewne rozwiązania, które nie są skuteczne. Potrzebne są natomiast przepisy krajowe.

Wiceminister Marcin Romanowski podkreślił, że to w polskiej ustawie antyprzemocowej zawierającej m.in. natychmiastowy zakaz policyjny są realne narzędzia do zwalczania przemocy domowej.

Przepisy przygotowane przez resort sprawiedliwości wczoraj weszły w życie.

– Konwencja stambulska niewiele wnosi w kwestii przemocy domowej. Jest natomiast niebezpieczna ze względu na warstwę ideologiczną. Z punktu widzenia przeciwdziałania przemocy jest również niebezpieczna, ponieważ błędnie identyfikuje przyczyny przestępczości wobec kobiet. Nie ma tam słowa o alkoholu, narkotykach  i seksualizacji. Jest jednak mowa o religii i tradycyjnych wzorcach rodziny jako źródle przestępczości w stosunku do kobiet. Jest to błędna identyfikacja przyczyn przemocy domowej – wyjaśnił Marcin Romanowski.

Wypowiedzenie konwencji stambulskiej zakłada obywatelska inicjatywa ustawodawcza „TAK dla rodziny, NIE dla gender”. Jeszcze tylko przez najbliższe 2 tygodnie można złożyć pod nią swój podpis.

Karty z danymi do zbiórki można pobrać ze strony chrońmyrodziny.pl. Do tego, by Sejm zajął się takim projektem potrzeba 100 tys. podpisów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl