fot. PAP/Tomasz Waszczuk

M. Morawiecki: warto dać szansę młodym, bardzo dynamicznym i wiarygodnym ludziom z wizją

Nam się tak bardzo chce zmieniać Polskę, jak im się bardzo nie chciało; warto dać szansę młodym ludziom, bardzo dynamicznym, wiarygodnym, z wizją takim jak Michał Wypij – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie).

Michał Wypij jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna.

Szef rządu zwracając się do uczestników konwencji mówił, że trzeba „przekonać naszych rodaków, że warto w nasze ręce złożyć odpowiedzialność za samorządy”.

„Nam się chce, nam się tak bardzo chce zmieniać Polskę, jak im się bardzo nie chciało” – podkreślił Mateusz Morawiecki.

„Warto dać szansę młodym ludziom, bardzo dynamicznym, bardzo wiarygodnym, z wizją takim jak Michał Wypij” – dodał premier.

Szef rządu nawiązał też do służby zdrowia i Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Jak wskazał jest to „wspaniały rozsadnik nowych technologii”.

„Tutaj w Olsztynie, na ziemi warmińsko-mazurskiej możemy być nowocześni, innowacyjni jak właśnie jest Collegium Medicum, jeden z najlepszych wydziałów medycznych w Polsce” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Dodał, że z myślą o przyszłych pokoleniach i „zdrowej Polsce” zwiększono nabory na studia medyczne, aby „służba zdrowia była oparta o trwałe, solidne fundamenty”.

„Na to stawiamy, to wśród naszych pięciu wielkich zmian, postulatów dla ziemi warmińsko-mazurskiej jest jednym z bardzo ważnych obszarów” – dodał Morawiecki.

Według premiera region też ma „szansę na wspaniały rozwój sektora rolno-spożywczego”. W tym kontekście zwrócił uwagę na rosnącą liczbę inwestycji.

„Tu też widać jak nam się chciało, a jak im się nie chciało. Specjalna strefa ekonomiczna przyciągnęła dużo więcej inwestycji, w tych krótkich naszych trzech latach, niż oni w poprzednich ośmiu” – przekonywał prezes Rady Ministrów odnosząc się do rządów koalicji PO-PSL.

PAP/RIRM

drukuj