fot. PAP/Radek Pietruszka

M. Morawiecki podziękował J. Czaputowiczowi za kierowanie resortem spraw zagranicznych

Jacek Czaputowicz to człowiek wielkiej klasy i wspaniały profesjonalista, dziękując mu za ostatnie lata kierowania MSZ, życzę kolejnych sukcesów na drodze zawodowej – podkreślił w czwartek premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do dymisji szefa resortu dyplomacji.

W czwartek Jacek Czaputowicz zrezygnował z pełnionej funkcji szefa resortu dyplomacji. Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję.

„Jacek Czaputowicz to człowiek wielkiej klasy i wspaniały profesjonalista. Jego wiedza i umiejętność poruszania się w zawiłych meandrach światowej dyplomacji przyczyniły się do wzmocnienia pozycji międzynarodowej Rzeczypospolitej i wielu sukcesów na tym polu” – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

„Dziękując mu za ostatnie lata kierowania Ministerstwem Spraw Zagranicznych, życzę kolejnych sukcesów na drodze zawodowej. Jestem pewien, że doświadczenie profesora Czaputowicza jeszcze nie raz przysłuży się Polsce” – dodał szef rządu.

Jacek Czaputowicz kierował resortem dyplomacji od stycznia 2018 r., kiedy to zastąpił na tym stanowisku Witolda Waszczykowskiego.

PAP

drukuj