fot. tvp.info

M. Morawiecki: Część opozycji zachowuje się w sposób nieodpowiedzialny

Wielka szkoda, że część naszych polityków, zwłaszcza część opozycji, zachowuje się w sposób tak nieodpowiedzialny – powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, komentując środowe głosowanie w Parlamencie Europejskim.

PE przyjął w środę, po wcześniejszej debacie, rezolucję wzywającą polski rząd do przestrzegania postanowień dotyczących praworządności. W dokumencie znalazł się też apel PE do polskiego rządu, by potępił „ksenofobiczny i faszystowski” Marsz Niepodległości. Przeciwko rezolucji głosowali europosłowie PiS, eurodeputowani PSL nie wzięli udziału w głosowaniu, a większość eurodeputowanych PO wstrzymała się od głosu, ale sześciu poparło ten dokument.

Mateusz Morawiecki, który był gościem programu Gość Wiadomości w czwartek, powiedział, że powinniśmy się nauczyć, tak jak Niemcy, Francuzi, Amerykanie, Szwajcarzy, Szwedzi i wszystkie inne poważne nacje, że jak są jakieś problemy, to „brudy trzeba prać w domu, a nie skarżyć za granicą”.

„Skarżenie nie było u nas nigdy mile widziane, a już szczególnie donoszenie na własny kraj. To jest głęboko naganna sprawa” – powiedział.

Dodał, że „Marsz Niepodległości był w całości piękny, ale zdarzyło się tam kilka bardzo niedobrych, złych transparentów, od których cały nasz rząd się odcina”.

PAP/RIRM

drukuj