fot. PAP/Radek Pietruszka

M. Morawiecki: Bezpieczeństwo Polski jest zagrożone poprzez przyjęty pakt migracyjny i kwestionowanie kontraktów zbrojeniowych

Bezpieczeństwo Polski jest zagrożone poprzez przyjęty po cichu pakt migracyjny i kwestionowanie kontraktów zbrojeniowych – napisał na platformie X były premier Mateusz Morawiecki.

„Bezpieczeństwo Polski jest zagrożone poprzez przyjęty po cichu pakt migracyjny i kwestionowanie kontraktów zbrojeniowych. Musimy działać razem dla bezpiecznej Polski!” – napisał Morawiecki.

W wideo opublikowanym pod wpisem powiedział, że „bezpieczeństwo Polski jest zagrożone”.

„Koalicja >>ośmiu gwiazdek<< zdążyła się już zgodzić w Brukseli na pakt migracyjny, a teraz słyszymy że niektóre kontrakty zbrojeniowe dla polskiej armii są kwestionowane” – zauważył.

Jego zdaniem, „takie działania osłabią naszą pozycję w NATO i stawiają pod znakiem zapytania naszą zdolność do obrony własnych granic, a więc do obrony Polski”.

„W tym samym czasie obserwujemy, że Rosja nie zamierza się zatrzymać i będzie dążyć do podporządkowania i zniewolenia naszej części Europy” – dodał.

W ocenie Morawickiego, „powinniśmy jako Polacy pytać nowy rząd: >>dlaczego milczycie w sprawie paktu migracyjnego? Dlaczego się na niego zgodziliście?<<„.

„Oni unikają tego tematu, chcą go zamilczeć. Oni są skrajnie nieodpowiedzialni. Chcą narazić Polskę na nielegalną imigrację, co zaowocuje wieloma nieznanymi do tej pory zagrożeniami” – ocenił były premier.

„Patrzmy tej władzy na ręce. Działajmy razem dla bezpiecznej Polski” – zaapelował.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl