M. Małecki: Odbudowa potencjału stoczni w Gdyni to inwestycja w bezpieczeństwo Polski

Stocznia Marynarki Wojennej stanowi bardzo ważny filar w systemie, który decyduje o poziomie bezpieczeństwa i suwerenności państwa – akcentował Maciej Małecki podczas dzisiejszej audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja. Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ocenił obecne działania rządu jako zablokowanie roztrwaniania majątku narodowego.

W Gdyni podpisano wczoraj przedwstępną umowę na zakup Stoczni Marynarki Wojennej [czytaj więcej]

Dzięki działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości udało się ocalić to przedsiębiorstwo od całkowitej upadłości, które zapoczątkowała koalicja PO-PSL.

– To udana akcja ratunkowa. Ocaliła Stocznię Marynarki Wojennej – najstarszy gdyński zakład o niezwykle pięknej historii, zasłużony dla systemu obronnego Polski – która od 95 lat technicznie wspiera polską Marynarkę Wojenną i nasze Siły Zbrojne. Rzeczą niezrozumiałą jest, że przedsiębiorstwo z takim dorobkiem w 2009 roku zostało doprowadzone do upadłości, i że tak łatwo przekreślono wszystkie dokonania stoczni – powiedział Maciej Małecki.

Gość Radia Maryja zaznaczył, że odbudowa potencjału Stoczni to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo państwa.

– Stocznia Marynarki Wojennej stanowi bardzo ważny filar w systemie, który decyduje o poziomie bezpieczeństwa i suwerenności państwa. Jestem przekonany, że osoby kierujące dzisiaj Polską Grupą Zbrojeniową będą potrafiły dobrze biznesowo wykorzystać potencjał Stoczni Marynarki Wojennej. Stocznia dołączy do innych firm w portfelu Skarbu Państwa, które uratowaliśmy przed wyprzedażą i roztrwonieniem majątku narodowego – wskazał sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W „Aktualnościach dnia” przypomniano, że zyski aż 15 kontrolowanych przez państwo giełdowych gigantów w I kwartale bieżącego roku były niemal dwa razy większe niż przed rokiem, najwyższe od końca 2011 roku.

– Poprawa wyników spółek Skarbu Państwa, szybki wzrost gospodarczy i rekordowo niskie bezrobocie nie bierze się „znikąd”. To efekt ciężkiej, systematycznej, a często niezauważanej pracy całego rządu Prawa i Sprawiedliwości. W czasie, gdy opozycja zajmuje się sobą i donosami na Polskę (…), my ciężko pracujemy dla Polski i troszczymy się o Polaków – mówił polityk.

Maciej Małecki zwrócił uwagę, że ta praca przynosi efekty na wielu płaszczyznach, ale przede wszystkim uszczelnienia systemu podatkowego.

– Mamy o 40 proc. większe dochody VAT-u (…). Oznacza to, oprócz większych dochodów do budżetu państwa, poprawę warunków prowadzenia biznesów przez uczciwych przedsiębiorców. Ci, którzy uczciwie prowadzili biznes za czasów rządów PO-PSL, mogli być na straconej pozycji wobec „grubych ryb” szarej strefy. Ktoś, kto nie płacił podatków, działał na pograniczu mafii podatkowej, ten miał na starcie niższe koszty. Przedsiębiorca, który uczciwie płacił podatki, miał wyższe koszty. My to zmieniliśmy. Dzisiaj polski przedsiębiorca ma być pod ochroną państwa. Bać musi się oszust, bać muszą się złodzieje  – powiedział Maciej Małecki.

Gość Radia Maryja zaznaczył, iż spółki, które za rządów PO-PSL były na stałym minusie, np. LOT, PKP Intercity, przewozy regionalne – dzisiaj są na plusie.

– Celem rządu Prawa i Sprawiedliwości jest skuteczne pomnażanie majątku Skarbu Państwa, zamiast wyprzedawania go. Dopóki rządzi PiS, nie ma i nie będzie przyzwolenia na niszczeni polskich przedsiębiorstw, tak jak została doprowadzona na krawędź upadku Stocznia Marynarki Wojennej – zapełnił Maciej Małecki podczas „Aktualności dnia”.

Całą rozmowę z Maciejem Małeckim z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj]

RIRM

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl