[TYLKO U NAS] M. Małecki: Sankcje USA zadziałają nie tylko na Rosję i Niemcy, ale także na koncerny działające przy Nord Stream 2

Groźba amerykańskich sankcji zadziała najskuteczniej zarówno na Niemcy i Rosję, jak i zagraniczne koncerny działające przy Nord Stream 2 – ocenił w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja poseł PiS Maciej Małecki. Odniósł się on do informacji medialnych, według których Polska miałaby namawiać USA na sankcje za wspomniany gazociąg. Rząd oficjalnie nie potwierdza tych informacji.

Zdaniem posła Macieja Małeckiego wszelkie kroki zgodne z prawem, które powstrzymają Nord Stream 2, są w pełni uzasadnione.

Ten rosyjsko-niemiecki projekt, realizowany także przy współpracy zachodnioeuropejskich koncernów, jest szkodliwy i niebezpieczny dla wielu krajów Unii Europejskiej. Dotychczasowe działania pokazują, że USA są naszym najpoważniejszym aliantem w procesie powstrzymania gazociągu Nord Stream 2. To groźba amerykańskich sankcji najskuteczniej działa zarówno na Niemcy i Rosję, jak i koncerny, które chcą budować Nord Stream 2 – wskazał poseł.

Nord Stream 2 to gazociąg, który będzie przebiegał po dnie Bałtyku. Ma dostarczać gaz z Rosji do Niemiec z pominięciem Ukrainy. Projektowi są przeciwne m.in. Polska, Ukraina i kraje bałtyckie. Państwa te wskazują, że gazociąg doprowadzi do monopolizacji rynku i zagrozi bezpieczeństwu energetycznemu Europy Środkowo-Wschodniej.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl