fot. twitter.com/malecki_m

M. Małecki: Jestem przekonany, że Elżbieta Witek będzie świetnym marszałkiem Sejmu

Polityk z bardzo dobrym doświadczeniem w pracy parlamentarnej i w rządzie, posiadająca niezwykłą kulturę osobistą, takt i zdolności organizacyjne – tak o nowej marszałek Sejmu Elżbiecie Witek mówi poseł PiS Maciej Małecki. Polityk jest przekonany, że była wiceszefowa MSWiA doskonale poradzi sobie na nowym stanowisku.

Elżbietę Witek Sejm wybrał na marszałka izby wczoraj. Kandydaturę polityk na to stanowisko zgłosiło Prawo i Sprawiedliwość. W głosowaniu ws. wyboru nowego marszałka udział wzięło 419 posłów. Za kandydaturą Witek było 245. 135 poparło kandydaturę wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z PO-KO, a 29 Urszuli Pasławskiej z PSL.

Do wyboru Elżbiety Witek na marszałka Sejmu odniósł się poseł PiS Maciej Małecki.

– Jestem przekonany, że Elżbieta Witek będzie świetnym marszałkiem Sejmu. To polityk z doświadczeniem w rządzie, w pracy parlamentarnej, ale jednocześnie z niezwykłą kulturą osobistą, taktem, jest świetnym organizatorem. Jestem przekonany, że bardzo godnie będzie pełniła funkcję drugiej osoby w państwie, a Sejm pod kierownictwem nowej marszałek będzie znakomicie funkcjonował i jeszcze w tej kadencji większość parlamentarna bardzo dobrze przysłuży się Polsce – powiedział Maciej Małecki.

Nowa marszałek Sejmu zabrała głos tuż po zakończeniu głosowania. Elżbieta Witek podkreślała, że każdego z posłów traktuje jednakowo. Polityk apelowała też do nich nawiązując do dyskusji przed głosowaniem, by spierali się na racje, a nie inwektywy.

Wybór nowego marszałka był pierwszym punktem wczorajszych obrad Sejmu. Wcześniej odbyło się posiedzenie prezydium Izby i Konwent Seniorów. Dymisję złożył marszałek Marek Kuchciński. Jego rezygnacja miała związek z informacjami o lotach służbowych.

RIRM

drukuj