fot. Mateusz Marek/Nasz Dziennik

M. Kuchciński reprezentantem PiS w Komitecie Narodowych Obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński będzie reprezentował Prawo i Sprawiedliwość w Komitecie Narodowych Obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości – poinformowała PAP rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

„Marszałek Kuchciński będzie nas reprezentował w Komitecie. To osoba, która jest w naszym ścisłym kierownictwie (partii – PAP), a jednocześnie jest marszałkiem Sejmu” – powiedziała Beata Mazurek.

Podkreśliła równocześnie, że w Komitecie będzie kilku przedstawicieli rządu, który jest rządem Prawa i Sprawiedliwości. W efekcie – jak dodała – PiS będzie tak naprawdę reprezentowane przez kilka osób.

„Uznaliśmy jednak, że naszym przedstawicielem będzie marszałek Kuchciński” – dodała.

Inauguracyjne posiedzenie Komitetu Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej – jak informowała Kancelaria Prezydenta – ma odbyć się w poniedziałek o godz. 12.00 w Pałacu Prezydenckim. W trakcie wydarzenia przewidziane jest wystąpienie prezydenta; w posiedzeniu Komitetu weźmie udział m.in. p.o. szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

PAP/RIRM

drukuj