fot. facebook/Marek Jakubiak

M. Jakubiak: trwają rozmowy ws. wspólnego startu w eurowyborach

Federacja dla Rzeczypospolitej i Prawica Rzeczypospolitej rozmawiają z kolejnymi formacjami w sprawie wspólnego startu w eurowyborach – powiedział w sobotę w Szczecinie lider Federacji dla Rzeczypospolitej Marek Jakubiak.

„W eurowyborach wystartujemy w koalicji z Prawicą Rzeczypospolitej (ugrupowanie Marka Jurka-PAP); zbieżność nazw nie jest przypadkowa” – powiedział dziennikarzom Marek Jakubiak.

„Cele mamy bardzo podobne, choć różnice charakterologiczne dość poważne. Myślę, że odniesiemy tutaj sukces. Rozmawiamy w tej chwili z dwoma ugrupowaniami. Mam nadzieję, że te rozmowy będą owocne. Ujawniać kto to jest nie będę, dlatego że to jest kwestia negocjacji i podjęcia przez nich decyzji” – dodał.

„Jeśli mówimy o eurowyborach, to mówimy o nich także od razu w kontekście jesiennych wyborów, ponieważ wybory do europarlamentu to jest bitwa, ale wojna będzie na jesieni” – kontynuował Marek Jakubiak.

Pytany, z kim jego ugrupowanie nie stworzy koalicji, Marek Jakubiak odpowiedział: „z PO, dlatego że ja jestem w tej chwili w parlamencie na skutek protestu bezradności wobec PO. Ja wiem, jak oni rządzą, wiem, jak oni się szarogęszą. Nigdy więcej dla Polski takie zachowania nie powinny mieć miejsca”.

Dziennikarze pytali także, czy z resztą ugrupowań w obecnym parlamencie jest skłonny rozmawiać. Marek Jakubiak powiedział, że „jak najbardziej”.

„Bycie politykiem to nie znaczy zamknąć się we własnej skorupce i zbudować sobie sektę polityczną. Tylko otwartość polityka powinna polegać na tym, że poprzez działalność własnego ugrupowania powinno się prowadzić politykę dla Polski, nie dla siebie” – mówił.

„Jeżeli mówimy o tym, że chcemy normalnej Polski, to po to idziemy do parlamentu, żeby tą normalną Polskę budować” – kontynuował.

„Jakimi narzędziami? To my te narzędzia przygotowujemy, przewidując przyszłość. Natomiast jeśli przyszłość nas zaskoczy, to musimy być na tyle elastyczni, żeby te narzędzia natychmiast z lewej do prawej ręki przełożyć” – dodał.

Marek Jakubiak spotkał się w stolicy Pomorza Zachodniego z sympatykami Federacji dla Rzeczypospolitej. To pierwsze z szeregu zaplanowanych w kraju spotkań z mieszkańcami.

PAP/RIRM

drukuj