[TYLKO U NAS] Europoseł Cz. Hoc: Polska „przeszkadza” UE w wejściu na drogę do przepaści

Obserwuję tutaj z bliska, że Polska „przeszkadza” Unii Europejskiej w wejściu na drogę do przepaści. Zamiast Polskę nosić na rękach i pielęgnować prezentowane przez nią wartości – próbuje się je deptać i lekceważyć – podkreślił Czesław Hoc, poseł do Parlamentu Europejskiego, podczas sobotniego programu „Z Parlamentu Europejskiego” w TV Trwam.

Czesław Hoc wskazał, iż w Unii Europejskiej istnieje bojaźń przed tym, że wartości, które są w Polsce – przebiją się do Europy.

– Eurokraci boją się tych wartości. Proszę zwrócić uwagę, że Europa zmierza wręcz ku zapaści, ponieważ odchodzi się od chrześcijańskich korzeni i wartości. Tymczasem Polska prezentuje te wartości: tożsamość narodową, kulturę, tradycje – to bardzo przeszkadza Unii Europejskiej. Obserwuję tutaj z bliska, że Polska „przeszkadza” UE w wejściu na drogę do przepaści. Zamiast Polskę nosić na rękach i te wartości pielęgnować – próbuje się je deptać i lekceważyć. Tym bardziej jest to bolesne, że wspomagają to również posłowie totalnej opozycji. Jest bardzo przykre, że kalają własne gniazdo. Z jednej strony jest to bolesne, ale z drugiej strony nadaje to siły i energii, że o wartości trzeba walczyć. Te wartości prędzej czy później zwyciężą, tylko szkoda czasu i szkoda tych ofiar w całej Europie. To nie może być pycha i wyniosłość. Wiemy, czym biblijna wieża Babel się skończyła – ruiną – zaznaczył poseł do PE.   

Gość TV Trwam mówił, iż Unia Europejska przede wszystkim powinna spojrzeć na własne podwórko, gdzie naprawdę przelewa się krew: na ulicach Paryża, Londynu czy Berlina. Polityk powiedział, że Polska staje się światłem, do którego eurokraci powinni lgnąć.

– Niektóre państwa Europy Środkowo-Wschodniej już lgną, bo widzą w nas lidera wartości. Lidera, który będzie chronił i utrwalał Unię Europejską (…). Jesteśmy w Europie i chcemy być w Europie, natomiast wstępowaliśmy do Europy Ojczyzn, a nie do hegemonii Niemiec i Francji (…). Jesteśmy państwem dumnym i silnym emanując prawdziwymi wartościami – zaznaczył Czesław Hoc.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl