fot. Monika Bilska

M. Golińska: Prof. J. Szyszko prowadził dyskusję z poszanowaniem przyrody i lokalnej ludności

Ten rok, kiedy odchodzą od nas Jan Olszewski, Kornel Morawiecki i prof. Jan Szyszko to wezwanie, byśmy przejęli po nich sposób myślenia o Polsce i obrony polskich interesów – powiedziała w audycji „Porady ekologa” na antenie Radia Maryja wiceminister środowiska Małgorzata Golińska.

W środę zmarł były minister środowiska prof. Jan Szyszko, który od zawsze wskazywał, że polski model leśnictwa powinien być wielofunkcyjny i zrównoważony.

– To taki model, który z jednej strony dostarcza tego potrzebnego na co dzień surowca, jakim jest drewno, ale z drugiej strony powoduje, że nie tracimy niczego z różnorodności ekologicznej. Nie tracimy siedlisk zwierząt, roślin – podkreśliła Małgorzata Golińska.

Były minister środowiska kładł nacisk również na zmiany klimatyczne.

– To były kwestie mówiące o naszej przyszłości. Pojawiały się kwestie, które miały wpłynąć na funkcjonowanie społeczeństw. On prowadził tę dyskusję racjonalnie – z poszanowaniem przyrody i miejscowej ludności – zaznaczyła.

Wcześniej do wieczności odeszli inni wybitni politycy – Jan Olszewski i Kornel Morawiecki.

– Ten rok, kiedy odchodzą od nas Jan Olszewski, Kornel Morawiecki i prof. Jan Szyszko to wezwanie, byśmy przejęli po nich sposób myślenia o Polsce i obrony polskich interesów – dodała.

RIRM

drukuj