fot. twitter.com/michaldworczyk

M. Dworczyk do PO: PiS wyciągnęło wnioski ze sprawy nagród; to odgrzewany kotlet

Piątkowe wystąpienie parlamentarzystów PO przypomina odgrzewany kotlet; dyskusja na temat nagród odbyła się wiele tygodni temu, a Prawo i Sprawiedliwość wyciągnęło z niej stosowne wnioski – oświadczył w rozmowie z PAP szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Podczas konferencji prasowej posłowie PO: Mariusz Witczak i Marcin Kierwiński poinformowali, że w 2016 r. ministrowie rządu Beaty Szydło otrzymali nagrody w wysokości ponad 1 mln zł.

Do konferencji prasowej posłów Platformy odniósł się w rozmowie z PAP szef KPRM, który podkreślił, że do połowy maja przekazano na cele charytatywne wszystkie nagrody przyznane od 2015 roku.

„O nagrodach, o których mówią przedstawiciele Platformy, opinia publiczna wie już od tygodni. Te środki zostały do 15 maja przekazane na cele charytatywne” – podkreślił.

„Dzisiejszy powrót do spraw nagród jest kolejnym dowodem na to, że PO nie ma nic do zaproponowania Polakom, w związku z tym rozpaczliwie chwyta się różnych pomysłów, aby medialnie zaistnieć” – ocenił.

PAP/RIRM

drukuj