fot. twitter/pisorgpl

PiS: w lipcu konwencja programowa w Katowicach, w poniedziałek rozpocznie działanie sztab

W tym roku dla nas wakacji nie będzie, tylko i wyłącznie ciężka praca; takie są ustalenia – podkreśliła rzecznik partii Anita Czerwińska po wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS. Na początku lipca w Katowicach odbędzie się konferencja programowa PiS; w poniedziałek rozpocznie działanie sztab wyborczy.

Według źródeł PAP podczas posiedzenia klubu padło zapewnienie ze strony prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że większość obecnych parlamentarzystów otrzyma miejsca na listach partii w wyborach do Sejmu i Senatu, które odbędą się na jesieni.

Piątkowe wyjazdowe posiedzenie klubu PiS trwało około dwóch godzin i odbyło się w jednym z warszawskich hoteli. Poza parlamentarzystami wzięli w nim udział także premier Mateusz Morawiecki, ministrowie oraz europosłowie. Podczas spotkania głos zabrał Jarosław Kaczyński, szef rządu, ministrowie i posłowie. Celem posiedzenia było podsumowanie wyborów do PE, a także – jak relacjonowali w rozmowie z PAP politycy PiS – mobilizacja parlamentarzystów przed nadchodzącymi wyborami do Sejmu i Senatu.

„Jesteśmy zdeterminowaną, zintegrowana, zdyscyplinowaną drużyną, która ciężko pracuje. W tym roku dla nas wakacji nie będzie, będziemy zajmować się tylko i wyłącznie ciężką pracą i to są nasze ustalenia” – oświadczyła rzecznik PiS Anita Czerwińska po zakończeniu posiedzenia.

Poinformowała również, że na początku lipca w Katowicach odbędzie się konferencja programowa partii.

Anita Czerwińska podkreśliła, że politycy PiS będą podejmować wiele działań w terenie.

„Będą nas w tym wspierać również bardzo aktywnie europosłowie. Tak jak zawsze będziemy w kontakcie bezpośrednim z Polakami, z którymi będziemy rozmawiać i słuchać ich” – zapowiedziała.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki podkreślił, że partia na razie nie będzie informować o konkretnych działaniach, jakie podejmie w trakcie kampanii.

„Nie chcemy wyprzedzać rozmaitych działań, które podejmujemy. One są przygotowane. W poniedziałek rozpoczyna prace sztab wyborczy” – mówił.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki pytany o wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego odparł, że prezes PiS oceniał sytuację polityczną, opisywał kształt sceny politycznej po wygranych wyborach do PE i przekonywał, że podjęte działania to za mało, żeby „mieć poczucie sukcesu”.

„Było też wystąpienie pana premiera Mateusza Morawieckiego, potem szereg wystąpień posłów, ministrów, krótkie pytania i odpowiedzi – dyskusja” – dodał szef klubu PiS.

Pytany o zaangażowanie europosłów w kampanię wyborczą, odpowiedział, że sierpień jest okresem urlopowym w PE.

„Posłowie dostaną harmonogram swoich zajęć, miejsca, do których muszą się udać, będzie to taki plan centralny rozpisany szczegółowo” – zapowiedział Ryszard Terlecki.

„Europosłowie przez ten miesiąc też będą bardzo aktywni, mówię o tym miesiącu pracy PE, czyli wrześniu” – zapewniał.

Pytany o 13 października jako datę wyborów parlamentarnych Terlecki podkreślił, że datę wyborów wskaże prezydent Andrzej Duda.

„Wchodzi w grę okres między 13 października a 10 listopada. My jesteśmy za tym, żeby te wybory odbyły się raczej w październiku, raczej bliżej początku października” – powiedział.

W czwartek komitet polityczny PiS zatwierdził byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji, europosła Joachima Brudzińskiego na szefa sztabu wyborczego. Była premier, obecnie europosłanka Beata Szydło została szefową rady programowej sztabu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl