PAP/Paweł Supernak

M. Dworczyk: Do końca pierwszego kwartału zaszczepimy 3 mln Polaków

Podtrzymujemy deklaracje, że obecne dostawy szczepionek pozwolą nam na zaszczepienie ok. 3 mln Polaków do końca I kwartału – powiedział dziś w Sejmie Michał Dworczyk, szef KPRM. Dodał, że ta liczba może się zwiększyć, jeśli do Polski trafią szczepionki innych firm.

Michał Dworczyk, szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień, mówił w Sejmie na temat realizacji Narodowego Programu Szczepień.

„Podtrzymujemy deklarację, że obecne dostawy szczepionek pozwolą nam na zaszczepienie ok. 3 mln Polaków do końca pierwszego kwartału, natomiast, jeżeli w międzyczasie, czyli w najbliższych tygodniach, zostaną zarejestrowane nowe szczepionki i one zostaną dostarczone w ramach umowy unijnej do Polski, no to oczywiście przyspieszymy już teraz tempo szczepień i tych osób będzie więcej” – powiedział Michał Dworczyk.

Przypomniał, że rząd przyjął w grudniu Narodowy Program Szczepień. Jak mówił, był on szeroko konsultowany. W jego ocenie ważne jest to, że wiele środowisk z różnych stron „barykady politycznej” popularyzuje ideę szczepień przeciwko COVID-19.

Dodał, że odsetek osób chcących się zaszczepić rośnie i sięga ponad 60 proc.

„Teraz przygotowujemy się do szczepienia grupy pierwszej, czyli szczepienia populacyjnego seniorów. (…) Jutro rozpoczną się zapisy seniorów powyżej 70. roku życia natomiast w poniedziałek ruszą szczepienia populacyjne” – wyjaśnił.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl