fot. Monika Tomaszek

M. Buczek o pielgrzymce PKRD na Jasną Górę: W moim sercu jest ogromna wdzięczność Bogu i Matce Najświętszej za to, że pielgrzymujemy od 1999 roku

Miałam ogromną łaskę spotkać się osobiście z Ojcem Świętym i w czasie procesji z darami ofiarować Ojcu Świętemu księgę z pięcioma tysiącami nazwisk członków naszej wspólnoty, a także legitymację członkowską. Ojciec Święty bardzo ucieszył się z modlitwy dzieci. Pobłogosławił Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci jako dzieło Matki Najświętszej. To ogromna radość i wdzięczność za to, że św. Jan Paweł II – już teraz z nieba – szczególnie wstawia się za nami, wyprasza potrzebne łaski, patronuje naszej wspólnocie – mówiła Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, w piątkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W najbliższą niedzielę na Jasnej Górze pielgrzymować będą dzieci w ramach 25. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.  Jak wskazała Magdalena Buczek, już drugie pokolenie dzieci pielgrzymuje do Matki i Królowej.

– W moim sercu jest ogromna wdzięczność Bogu i Matce Najświętszej za to, że pielgrzymujemy od 1999 roku. Dokładnie pamiętam naszą pierwszą pielgrzymkę w pierwszy dzień wiosny 21 marca w Bazylice Jasnogórskiej, która była wypełniona dziećmi (…). Wydaje się, że było to niedawno, a to już 25 lat, więc tym z większą radością i wdzięcznością przybywamy w tym roku na Jasną Górę – podkreśliła założycielka PKRD.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki dzieci są słowa: „Jestem w Kościele!”.

– „Jestem w Kościele!”, ponieważ jesteśmy ochrzczeni, jesteśmy Dziećmi Bożymi, jesteśmy we wspólnocie Kościoła. Chcemy dziękować Panu Bogu za to, że możemy być we wspólnocie Kościoła, możemy ją tworzyć i za to, że właśnie nasza wspólnota Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci jest częścią wielkiej wspólnoty Kościoła. (…) Chcemy być coraz bliżej Pana Jezusa i Matki Najświętszej, również pogłębiając swoją wiarę, odpowiadając na wezwanie Matki Najświętszej do codziennego odmawiania Różańca świętego. Chcemy również być uczniami Pana Jezusa, chcemy być jego świadkami – wskazała Magdalena Buczek.

W kontekście tegorocznego hasła „Jestem w Kościele!” warto przypomnieć, że we wspólnocie Kościoła rodzina odgrywa zasadniczą rolę, gdyż małżonkowie w dniu ślubu zaprosili Jezusa, by rodzina tworzyła Domowy Kościół, o czym na antenie Radia Maryja mówił biskup senior archidiecezji częstochowskiej, ks. bp Antoni Długosz.

– Z tych Domowych Kościołów powstaje wielka rodzina – to Kościół Chrystusowy. Spotkamy się na Jasnej Górze, by uświadomić sobie tę prawdę, że jesteśmy Kościołem Jezusa i Jego rodziną. Wielką rolę odgrywacie wy jako rodzice i dziadkowie, a także wasze dzieci, które podejmą już niedługo odpowiedzialność za Kościół Domowy i Kościół w wymiarze powszechnym – podkreślił ks. bp Antoni Długosz.

Magdalena Buczek wspomniała także o bardzo ważnym wydarzeniu dla wspólnoty PKRD. Dokładnie 25 lat temu 10 czerwca św. Jan Paweł II został honorowym członkiem Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

– Miałam ogromną łaskę spotkać się osobiście z Ojcem Świętym i w czasie procesji z darami ofiarować Ojcu Świętemu księgę z pięcioma tysiącami nazwisk członków naszej wspólnoty, a także legitymację członkowską. Ojciec Święty bardzo ucieszył się z modlitwy dzieci. Pobłogosławił Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci jako dzieło Matki Najświętszej. To ogromna radość i wdzięczność za to, że św. Jan Paweł II – już teraz z nieba – szczególnie wstawia się za nami, wyprasza potrzebne łaski, patronuje naszej wspólnocie, bo wiedział o jej istnieniu i bardzo cieszył się z tego, że dzieci odmawiają Różaniec, że dzieci wspierają również Ojca Świętego swoją modlitwą – podkreśliła.

Pielgrzymka rozpoczyna się o godz. 11.00. W pierwszej części zaplanowane są koncerty w wykonaniu „Armii dzieci” i ks. bp. Antoniego Długosza. Kolejne punkty wydarzenia to spotkanie z Magdą Buczek i modlitwa różańcowa. Główną częścią pielgrzymki będzie Msza św. o godzinie 13.00 sprawowana pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Długosza. Z koeli po Mszy św. odbędzie konkurs z nagrodami.

– Zapraszamy wszystkie dzieci – nie tylko z Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Zapraszamy całe rodziny. Jest jeszcze trochę czasu, żeby się zmobilizować, zorganizować w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i choćby samochodami czy pociągiem przybyć na Jasną Górę – zachęcała do wzięcia udziału w pielgrzymce założycielka PKRD.

Ks. bp Antoni Długosz również zachęcił dzieci oraz ich krewnych do wzięcia udziału w 25. Pielgrzymce Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasną Górę. Jak zaznaczył, „będziemy tam przeżywali spotkanie na pierwszym miejscu z Panem Jezusem, z Jego i naszą Matką, Matką Bożą Częstochowską”.

– Bardzo serdecznie kochani wszystkich was zapraszam. Będziemy chcieli uświadomić sobie tę prawdę, że na Jasnej Górze zawsze jesteśmy wolni i Matka Boża nas kocha, bo Jasna Góra to jest nasz drugi rodzinny dom. Rodzina Pana Jezusa, którą nazywamy Kościołem. Uświadomimy sobie podczas tego spotkania, że wszyscy tworzymy wspólny Kościół, jesteśmy braćmi i siostrami Pana Jezusa, a naszą Matką, którą daje nam w prezencie Pan Jezus, jest Matka Boża – wskazał biskup senior archidiecezji częstochowskiej.

Dodał, że „pielgrzymka na Jasną Górę 16 czerwca będzie okazją do tego, by umocnić i pogłębić wiarę waszych dzieci, aby nigdy od Pana Jezusa nie odeszły”. Zaapelował także do rodziców i dziadków, aby pomogli dzieciom i wnukom przybyć na Jasną Górę na Ogólnopolską Pielgrzymkę PKRD.

– Widzicie, jak wielką rolę odgrywa Radio Maryja i TV Trwam. To właśnie my staramy się pomagać wam w formacji religijnej dziecka. Dlatego też wykorzystajcie tę okazję, aby 16 czerwca był dniem, gdzie razem z waszymi dziećmi, wnukami przyjedziecie na Jasną Górę, by na pierwszym miejscu dać świadectwo wiary i przypomnieć dzieciom, że w tym miejscu już od wielu lat Matka Boża chce nas gromadzić, aby nas umacniać w wierze i wierności Panu Jezusowi – zwrócił uwagę ks. bp Antoni Długosz.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl