fot. Dawid Bagiński

Miejsce Piastowe gościło Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci

Za nami spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu. Było to jedno z wielu regionalnych spotkań, które odbywają w całej Polsce.

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci to inicjatywa, która zachęca i uczy najmłodszych modlitwy. W tę naukę wpisują się spotkania takie jak to w Miejscu Piastowym. Dzieci zarówno śpiewały, jak i tańczyły oraz przede wszystkim modliły się. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. bp Antoni Długosz. Podczas homilii wyjaśnił najmłodszym, jak ważna jest spowiedź i Komunia Święta.

Jak to dobrze Panie Jezu, że zmartwychwstajesz, żeby mnie zbawić. Będę pamiętał o tych spotkaniach z Tobą – mówił ks. bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy senior archidiecezji częstochowskiej.

Do dzieci przyjechała też Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych.

– My, jako członkowie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, którzy codziennie odmawiają chociaż jedną dziesiątkę Różańca Świętego, wiemy, że Maryja nas prowadzi – podkreśliła Magdalena w słowie skierowanym do uczestników wydarzenia.

Spotkania z udziałem dzieci są okazją, by wzmocnić więzi rodzinne, a sposobem na to jest modlitwa z różańcem w ręku.

– To jest najważniejsza modlitwa, w której można się skupić, można wszystko, można swoje problemy i pomysły przekazać Matce Bożej – zaznaczył uczestnik spotkania PKRD w Miejscu Piastowym.

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci są wspaniałym przykładem, dlaczego warto odmawiać różaniec.

– Można wyprosić wiele łask – akcentowały Martyna i Nikola.

Te słowa tylko potwierdzają, że najmłodsi chcą być świadectwem wiary dla swoich rodziców.

TV Trwam News

drukuj